NEPŘEHLÉDNĚTE

Náchod – honosné knížecí sídlo i majestátný fortifikační celek

na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Z gotického hradu, založeného v polovině 13. století, byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek. Svou dnešní architektonickou podobu získal během přestaveb a interiérových úprav v 17. a 18. století. Mezi nejvýznamnější majitele Náchoda patřili Smiřičtí ze Smiřic, italský rod Piccolominiů, Kuronští a německý knížecí rod Schaumburg-Lippe

Více o historii zámku se dozvíte ZDE.

Z důvodu probíhající revitalizace parku je přístup do zámku omezen - viz mapa

Vážení občané města Náchoda, milí návštěvníci, 
chtěli bychom se Vám omluvit za potíže vzniklé probíhající revitalizací zámeckého kopce. Vězte, že nejdůležitější je pro nás zachování bezpečnosti Vaší i bezpečnosti na staveništi. Z tohoto důvodu je nezbytné po dobu rekonstrukce uzavření schodišť i cest v areálu zámeckého lesoparku. Děkujeme za pochopení a věříme, že již koncem letošního roku výsledky revitalizace plně oceníte. 
 

správa SZ Náchod
Zprávy

Návštěvnost objektů ve správě NPÚ na Liberecku, Královéhradecku a Pardubicku za měsíc červenec

2. 8. 2022

Vážení návštěvníci a příznivci památek, v odkazech níže naleznete přehledy návštěvnosti objektů ve správě Územní památkové správy na Sychrově za měsíc červenec.

Návštěvnost objektů ve správě NPÚ na Liberecku, Královéhradecku a Pardubicku za měsíc červen

11. 7. 2022

Vážení návštěvníci a příznivci památek, v odkazech níže naleznete přehledy návštěvnosti objektů ve správě Územní památkové správy na Sychrově za měsíc červen.

Začínají prázdniny - na co se mohou návštěvníci památek těšit na Královéhradecku a kde bude naopak omezen...

28. 6. 2022

Letní měsíce jsou neodmyslitelně spjaty s dovolenými, výlety a odpočinkem. Vítaným cílem turistů jsou také objekty ve správě Národního památkového ústavu, na...

Tipy na výlet

partneři

téma roku 2022

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem zámku připravili: