V prázdninových měsících budou na státním zámku v náchodě  návštěvníkům k dispozici tři interiérové expozice (reprezentační pokoje piccolominiů, salony druhého patra a expozice na dvoře vévodském), dále středověká věž s hladomornou, sklepení s původní hradní studnou a vyhlídková terasa. na malé návštěvníky čekají speciální dětské prohlídky. o víkendech nabídku zpestří prohlídky expozice řádů, medailí a šperků a chybět nebudou ani oblíbené večerní prohlídky s černou paní a další kulturní akce. každou středu otevřeme zájemcům i půdní prostory nad hlavními zámeckými budovami a vždy první neděli v měsíci zámeckou kapli Nanebevzetí Panny Marie. otevřeno bude i v pondělí (reprezentační pokoje Piccolominiů a věž s terasou a sklepením). podrobnější informace naleznete pod záložkami „prohlídkové okruhy“ a „akce“.  

Náchod – honosné knížecí sídlo i majestátní fortifikační celek

na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Z gotického hradu, založeného v polovině 13. století, byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek. Svou dnešní architektonickou podobu získal během přestaveb a interiérových úprav v 17. a 18. století. Mezi nejvýznamnější majitele Náchoda patřili Smiřičtí ze Smiřic, italský rod Piccolominiů, Kuronští a německý knížecí rod Schaumburg-Lippe.

Více o historii zámku se dozvíte ZDE.

REZERVACE PROHLÍDEK- nachod.objednavky@npu.cz, tel. +420 773 771 818Zprávy

Co čeká návštěvníky náchodského zámku v dubnu i během letošní sezony

15. 3. 2017

Začátek návštěvní sezony se blíží a tak přinášíme několik konkrétních informací o dubnových akcích a výhled na celou letošní sezonu.

Rok renesanční šlechty na státním zámku Náchod

20. 2. 2017

Náchod jako reprezentační sídlo posledních Smiřických. Akce k Roku renesanční šlechty na státním zámku v Náchodě.

Ohlédnutí za sezonou 2016 na státním zámku v Náchodě

13. 2. 2017

Zajímá vás, co nabídl náchodský zámek návštěvníkům v roce 2016, jaké byly novinky loňské sezony a jaké práce v oblasti údržby a obnovy budov zámeckého areálu se...

Tipy na výlet

téma roku 2017

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem zámku připravili: